„Kňaz“ Tomáš Halík obhajuje perverzné divadelné predstavenie urážajúce kresťanov

Českom rezonuje incident perverzného divadelného predstavenia v Brne s názvom “Naše násilie a vaše násilie”, ktoré uráža kresťanov aj hanobí symboly českého štátu. Sú tam scénky ako napríklad ” Ježiš znásilňuje moslimku” a herečka si vyťahuje českú vlajku z vagíny. “Katolícky kňaz” Tomáš Halík, známy svojim fanatickým liberalizmom však toto divadelné predstavenie obhajuje. Je otázne, prečo nezakročila česká katolícka cirkev a prečo toleruje tohto liberála vo svojich radoch.

 Rozruch vzbudilo kontroverzné a urážlivé predstavenie chorvátskeho režiséra Olivera Frljiča Naše násilí a vaše násilí, ktoré bolo súčasťou festivalu Divadelný svet v Brne. V predstavení sa vyskytuje viacero scén “cez čiaru,” ako napríklad tá, v ktorej Ježiš znásilňuje moslimku. Témou predstavenia má byť pri tom migrácia v Európe, avšak autori sa k tomuto námetu postavili akosi nepochopiteľne.

Naše násilí vaše násilí

Už krátko po začatí predstavenia, časť publika, najmä priaznivci Slušných ľudí v modrých tričkách, začala po niekoľkých minútach pískať, dupať, a napokon niektorí vtrhli priamo na javisko, utvorili reťaz a natlačili hercov dozadu k stene. Reagovali tak na scénu, kedy sa herci vyzliekli donaha a začali sa objímať a dotýkať. Aktivisti žiadali predstavenie ukončiť a odišli až po desiatkach minútach, keď ich k tomu vyzvali policajti z antikonfliktného tímu.

Viaceré české osobnosti ako aj cirkev ostro odsúdili toto zvrátené divadelné predstavenie. Liberálny fanatik inflirtovaný do cirkvi, Tomáš Halík si však ide svoje. Divadelné predstavenie urážajúce kresťanov obhajuje s tým, že nebolo dobre pochopené. Infomuje portál Expres

“V tej hre vôbec nejde o Ježiša znásilňujúceho moslimku, ale o protest proti svetu, v ktorom sa všetko – aj sväté symboly náboženstvo – zneužíva k rozdúchavaniu nenávisti jedných proti druhým. Mne sa predstavenie tiež, nepáčilo, ale cieľom cool theatre nie je sa páčiť a baviť, ale provokovať k mysleniu,” povedal Halík.

Podľa tohto liberála hrajúceho sa na kňaza, “prostí veriaci” to jednoducho nepochopili: “Niektorí tzv. prostí veriaci tak isto činili z dobrej vôle, mysleli si, že tým bránia údajne napadané kresťanstvo, na ich svedomí – ako radil už svätý Pavol – by sme mali brať ohľad; tí však naozaj na také predstavenie nemajú chodiť a nikto ich napokon k tomu nenúti,” tvrdí Halík.

Je však zaražujúce, prečo katolícka cirkev v Českej republike, toleruje vo svojich radoch tohto “bieleho koňa” liberálov. Robí cirkvi hanbu a nereprezentuje kresťanské hodnoty. Okrem toho, že obhajuje toto perverzné divadelné predstavenie, taktiež podporuje LGBTI a migráciu.

Viď aj:

https://www.lidovky.cz/zantovsky-proti-halikovi-je-to-pokrytectvi-hodnoti-postoj-duchovniho-ke-hre-s-jezisem-g52-/zpravy-domov.aspx?c=A180530_152206_ln_domov_jho

 

 

Škandál v Česku: Ježiš znásilňuje moslimku!