Prečo Washington 16 rokov vedie svoje vojny?

Washington 15. júla 2017 (HSP/svpressa/Foto:TASR/AP-Pablo Martinez Monsivais)

Portál svpressa publikoval na svojich stránkach materiál amerického politika a analytika Paula Craiga Robertsa, ktorý bol blízkym spolupracovníkom prezidenta Ronalda Reagana o vojnách, ktoré Washington viedol

Už 16 rokov vedú Američania vojny na Blízkom východe a v Severnej Afrike, míňajú miliardy dolárov, páchajú vojnové zločiny a sú zodpovední za milióny utečencov, ktorí vo vlnách zaplavujú Európu. V tom istom čase, kedy Washington míňa miliardy dolárov na vojny, na druhej strane americkí vládni predstavitelia tvrdia, že USA nedokážu plniť svoje záväzky voči americkým občanom, týkajúcich sa sociálneho zabezpečenia (Social Security) a zdravotnej starostlivosti (Medicare). Pritom  sociálne zabezpečenie a zdravotná starostlivosť sú piliermi každej civilizovanej krajiny.

Ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že USA nedokážu plniť sociálne a zdravotné potreby svojich obyvateľov a zároveň míňajú miliardy dolárov na financovanie vojen po celom svete, črtá sa otázka, čo také úžasné USA kvôli týmto vojnám získali. Vnútorné potreby USA sú totiž totálne zanedbané a jediný, kto hovorí o zisku, sú vojensko-spravodajské komplexy a zbrojárske firmy . Všetky vojny, ktoré USA od roku 2001 vedú, sú však založené na totálnej lží, pričom Kongres i masmédia kryjú toto spiknutie zbrojárskej a spravodajskej lobby, mlčia o neskutočnom plytvaní peňazí amerických daňových poplatníkov a bagatelizujú straty na životoch amerických vojakov.

Momentálne kvôli totálnej propagande politikov a médií väčšina Američanov vníma vojny za hranicami ako reakciu na 11.9.2001. Pritom ani Irak, ani Sýria, ani Jemen, ani Afganistan a ani Irán (Irán dosiaľ USA nenapadli) nemá žiaden vzťah k útokom z 11.9.2001. Obyvateľstvo všetkých spomenutých krajín tvoria  moslimovia a Bush mladší i Obama za pomoci médií usilovne pracovali na tom, aby spojili udalosti z 11.9.2001 s moslimami.

Možno keby Američania a ich skutoční predstavitelia v Kongrese pochopili, v čom spočíva zmysel týchto vojen, postavili by sa na odpor. V čom spočíva zmysel vojny Washingtonu voči Sýrii a zmysel plánovanej vojny proti Iránu?

V prvom rade vojna Washingtonu proti Sýrii (schválne píšem Washingtonu, pretože Washington nie je USA) spočíva v troch základných príčinách:

Prvou príčinou sú potreby vojenskej rozviedky. Vojensko-spravodajský komplex v USA je zložený z mnohých skupín, sledujúcich svoje vlastné ciele. Potrebujú vždy nejakú hrozbu, aby mali dôvod pre svoju existenciu, ináč by sa neplnili ich finančné potreby. Pritom sumy, ktoré získavajú tajné služby USA, sú v mnohých prípadoch vyššie, ako HDP väčšiny menších štátov v Európe. Bremeno financovania tajných služieb spočíva aj na pleciach amerických daňových poplatníkov (vďaka vojnám prúdia do USA obrovské zisky, ten však pohlcuje zbrojársky a spravodajský komplex), ktorým sa priemerný príjem nezvyšuje už takmer 20 rokov.

Druhá príčina súvisí s politikou neokonzervatívcov. Neokonzervatívci tvrdia, že pád socializmu a komunizmu dokazuje skutočnosť, že história si vybrala “demokratický kapitalizmus” (to, čo neokonzervatívci označujú za demokratický kapitalizmus, nemá nič spoločné ani s demokraciou a ani s kapitalizmom), ako najlepší sociálno-ekonomicko-politický systém pre celý svet a povinnosťou Washingtonu je, aby sa neokonzervatívne predstavy o “demokratickom kapitalizme” presadili  všade na svete. Takže aj krajiny ako Rusko, Čína, Sýria a Irán, ktoré nesúhlasia s americkou predstavou, musia byť destabilizované a nakoniec rozbité, pretože si dovoľujú oponovať predstavám neokonzervatívcov.

Treťou príčinou, prečo Washington vedie vojny, je Izrael a jeho záujmy. Izrael má totiž záujem získať pod svoju kontrolu južný Libanon s jeho obrovskými zdrojmi pitnej vody. Už 2x sa Izrael pokúsil okupovať južný Libanon a už 2x vyhnali z južného Libanonu Izraelčanov členovia libanonského Hizballáhu, ktorý podporovala a podporuje Sýria a Irán.

Izrael využíva USA ako svoje baranidlo voči Sýrii a Iránu, podporujúcich Hizballáh. Ak by Američania destabilizovali Sýriu a Irán, Izraelčania by mohli znova zaútočiť na južný Libanon a presadiť sa v boji proti Hizballáhu. Nasledovala by okupácia južného Libanonu, ktorá by mala rovnaké parametre, ako okupácia Palestíny so všetkými negatívnymi faktormi pre Libanoncov. Libanon by sa pod izraelskou okupáciou premenil na internačný tábor typu Gazy, v ktorom by Libanonci živorili rovnako ako Palestínci.

Je priam zarážajúce, ako dokázal za 16 rokov Washington (ktorý nie je USA) premrhať miliardy dolárov. Uzurpátori vo Washingtone nepodporujú potreby bežných Američanov, ale financujú už spomenutý vojensko-spravodajský komplex, zbrojárske lobby a neokonzervatívnu ideológiu, ktorá otvorene podporuje Izrael na úkor USA. Predstavy o americkej demokracii, ktorú načrtávajú neokonzervatívci, sú podvodom. Washington otvorene ukazuje, že neslúži americkým záujmom, ale sleduje iné priority a plní neamerické záujmy.

Ak bude politika Washingtonu pokračovať v podobných kontúrach aj ďalej, tak najlepším výsledkom bude zotročenie 99 % Američanov, najhorším výsledkom bude, samozrejme, jadrový Armageddon, pretože Rusi a Číňania sa nemienia americkým nekonzervatívcom poddať a tí sa zase nechcú nechať odstaviť demokratickým spôsobom od finančných tokov a riadenia vo Washingtone.

Washington teda slúži ako centrum, vďaka ktorému sa kontroluje zbrojársky priemysel a vojensko-spravodajský komplex. Washington slúži záujmom Izraela, izraelské záujmy sú absolútne nezlučiteľné so záujmami Ruska a Iránu. Izrael a americkí neokonzervatívci sa snažia importovať džihádizmus do Ruska a strednej Ázie a Izrael podnecuje USA do otvoreného konfliktu s Ruskom. Rusko sa pochopiteľne týmto krokom bráni.

Prezident Donald Trump nekontroluje Washington. Washington kontrolujú neokonzervatívci a predstavitelia vojensko-spravodajského komplexu, ktorí sú úzko prepojení s izraelskou lobby a neokonzervatívcami. Tieto veľmi dobre zorganizované skupiny získali moc nad USA a ovládajú Američanov. Američania sú pre nich len nástrojom na splnenie ich ambícií, záujmy USA sú pre tieto skupiny absolútne nesmerodajné a budúcnosť USA je týmto skupinám ľahostajná.

Podľa slov amerického admirála Toma Moorera, náčelníka Operatívnej kontroly amerického námorníctva a predsedu Zboru náčelníkov štábu, “žiadny americký prezident nemôže povstať voči Izraelu a Izrael dostane vždy to, čo chce, bez ohľadu na to, aké dôsledky to bude mať pre USA”. Admirál Tom Moorer vie, o čom hovorí. Každý člen Snemovne reprezentantov a každý senátor, ktorý sa vzbúril proti Izraelu, utrpel porážku. Izrael kontroluje dianie na americkej politickej scéne aj tým, že každý zákon, ktorý sa má v USA prijať, musí byť prijatý jednohlasne, takže Izrael má dostatok možností na to, aby ovládal USA a spútaval americké snahy o oslobodenie.

Admirál Moorer má pravdu. USA každý rok povinne poskytujú financie Izraelu na to, aby Izrael kupoval americkú vládu a jej predstaviteľov. Vláda USA sleduje izraelské a nie americké ciele. Dôkazom sú hlasovania v senáte a v Snemovni reprezentantov. Washington je navyše presvedčený, že môže poraziť Rusko a Čínu. No zinscenované provokácie voči Rusku a Číne sú prejavom šialenstva. Namiesto myslenia vidíme len prejavy arogancie a domýšľavosti – to sú však charakteristické rysy každého hlupáka.

Prevzaté z hlavnespravy.sk

Prečo Washington 16 rokov vedie svoje vojny?