Moskovský patriarcha obhajuje exorcismus

Patriarch-Kyrill-von-Moskau

Patriarcha Kyril I.: „Kňazi exorcismom víťazia nad strašnými mocnosťami Zlého“

(Moskva) Kyril I., Patriarcha ruskej orthodoxnej Cirkvi obhajuje exorcismus. Ako informuje agentúra RIA Novosti, patriarcha považuje boj exorcismom proti silám Satana za „adekvátny“ a „prospešný“ keď psychiatria zlyháva.

„Pri psychických problémoch je tu sprvoti profesionálna pomoc psychiatrie. Keď je psychiatria na konci svojich schopností a nedokáže posadnutých oslobodiť od démonických síl, je tu už iba možnosť exorcismu“, cituje patriarchu agentúra RIA Novosti.

Pri návšteve jedného kláštora v Nowgorode obhajoval patriarcha Kyril I. exorcismus pred vedeckou kritikou. „Démonická sila je v dnešnom svete reálna a niektorí sa stávajú obeťami posadnutia, pokiaľ nie sú chránení Cirkvou“, povedal.

„Všetci ktorí sa na exorcisme zúčastnia sú svedkami ako kňazi nad týmito hroznými mocnosťami Zla víťazia“, povedala hlava rusko-ortodoxnej Cirkvi.

Text: Giuseppe Nardi

Bild: Asianews

Prevzaté z katholisches.info

Preklad J. Pustovník

Viď aj článok: http://www.karmel2017.sk/zalostny-stav-exorcizmu-dnes/

a filmy: http://www.karmel2017.sk/exorcismus-v-polsku/

https://www.youtube.com/watch?v=SOq9R4SSVi8


Aj brat Anton Solčianský bol exorcistom v Záhorskej Bystrici. Skončil po neúspechu, keď mu posadnutá žena zobrala kľúče od fary – na internete je veľa informácií o tomto incidente…

Moskovský patriarcha obhajuje exorcismus