Do pozornosti film zo sviečkovej procesie vo Fatime. Treba si všimnúť, ako sú „ovečky“ hnané za falošnou sochou Panny Márie, aby so sviečkami prešli celým priestranstvom pred svätyňou a boli nakoniec „zahnané“ do košiara, pričom im nebolo dovolené z ohrady vyjsť!

Fatimská sviečková procesia: https://youtu.be/vkvKDoCGWp4


  1. Október 2017

Multimediálna projekcia na záver 100. výročia zázraku vo Fatime.

Nultimediálba projekcia vo Fatime

(Lissabon) Oslavy 100. výročia slnečného zázraku vo Fatime budú zakončené multimediálnou projekciou “Fatima – čas svetla”. Videoprojekcia sa uskutoční 12., 13. a 14. októbra na veľkom priestranstve pred svätinou. Technicky sa bude podobať spornej projekcii, ktorá bola 8. decembra 2015 v Ríme premietaná na fasádu Vatikánskeho dómu a jeho kupoly, obsahovo sa bude orientovať na udalosti vo Fatime spred 100 rokov.

Premiera bude 12. októbra po tichej procesii o 23.30 hod., a bude sa opakovať 13. a 14. októbra vždy o 22.30 Uhr.

Pomocou 3D Video-Mapping-projekčnou technikou vznikne „inovatívna, audiovizuálna projekcia“, vychádzajúca z modlitieb a prosieb, ktoré uskutočňujú tisíce pútnikov u tejto svätyni.

Tak ako fasáda vatikánskeho dómu, bude aj fasáda baziliky Panny Márie Ružencovej ponorená do iluminovaného svetla.

Vatikánsky dóm 2015: Novopohanská iluminovaná schow „svetla“

Fiat Lux – Projekcia 8.12.2015 na fasáde dómu vo Vatikáne

Fiat Lux – Projekcia 8.12.2015 na fasáde vatikánskeho dómu

Multimediálna projekcia vo Fatime má mať podľa ohlásenia náboženskú súvislosť s udalosťami spred 100 rokov.

Žiadnu náboženskú súvislosť nemala podobná projekcia spred 22 mesiacmi vo Vatikáne, ktorá bola kritizovaná ako pohanská a utilitaristická pre svoju dvojzmyselnosť. Tá bola opodstatnená už len preto, že sa uskutočnila 8.12.1965 na slávnosť Nepoškvrneného Počatia Panny Márie. A práve v tento deň bol „slávnostne“ ukončený zradný II. vatikánsky koncil!

Súčasne sa 8.12.2015 konala v Paríži aj klimatická konferencia OSN – COP 21. Toto divadlo ktoré nieslo meno „Fiat Lux: Illuminating Our Common Home“ bolo financované svetovou bankou. K tomu napísal Pete Baklinski v LifeSiteNews:

„Za touto udalosťou a jej organizátormi ktorí ju financovali stojí temná a hrozivá symbolika, spojená zvláštnym spôsobom s okultnými pohanskými obradmi a ľudskými obeťami.“

Preto aj správa o iluminátskej videoprojekcii na záver osláv 100. výročia zázraku „tanca Slnka“ nenašla všade úplný súhlas. Ozvali sa obavy, že by sa udalosti z Vatikánu mohli opakovať. Vedenie pútnického miesta vo Fatime ale uisťuje že má záujem, aby boli tieto projekcie verné dejinám a zjaveniam Panny Márie.

Záverečné oslavy

Dňa 13. októbra sa uskutoční aj svetová premiera diel komponistov Jamesa MacMillana a Eurica Carrapatosa, ktoré boli tiež zaradené do osláv Zjavení Panny Márie vo Fatime a budú interpretované Gulbenkian chórom a orchestrom pod vedením Joana Carneira. Koncert začne o 18:30 hod.

Duchovná časť záverečných osláv začne už deň predtým. Celá noc z 12. na 13. októbra je venovaná modlitbe. Od polnoci do 2:00 hodiny a od 5:30 do 7:00 je adorácia pred Najsvätejšou Eucharistiou. O 4:30 bude celebrovaná prvá svätá omša a o 7:00 nasleduje Eucharistická procesia.

O 21.30 Uhr je na programe modlitba ruženca a sviečková procesia. Záver osláv je multimediálna videoprojekcia.

Text: Giuseppe Nardi Bild: fatima.pt (Screenshots)/MiL

Prevzaté z katholisches.info

Preložil: Pustovník


Ohnivé tornádo v Portugalsku 9.10.2017. Portugalskí záchranári natočili na video vznik ohnivého tornáda. Zábery vzácneho prírodného javu boli zverejnené na serveri YouTube.

Video pochádza z obce Arganli v dištrikte Coimbra, kde zúria lesné požiare. Ako uvádza Daily Mail, obec utrpela značné škody kvôli “ohnivému diablovi”. S prírodnou pohromou v centrálnej časti krajiny bojuje vyše tisíc príslušníkov záchranných služieb.

Ohnivé tornádo vzniká v dôsledku zmeny hustoty vzduchu nad ohniskom požiaru. Plamene sú živené prísunom chladného vzduchu na obmedzenom priestore, čo spôsobuje efekt “komína”, pri ktorom sa ohnivý vír môže vyšplhať do výšky niekoľkých metrov.

 

 

 

 

Iluminátske oslavy 100. výročia Fatimského zázraku