Unbenannt 2

Prevzaté z hlavnespravy.sk:

https://www.hlavnespravy.sk/co-je-bilderberg-vybrani-bohati-lidri-sa-stretnu-aby-hovorili-o-nerovnosti-rusku-ci-populizme-v-eu/1426890

Vybraná skupina niektorých z najbohatších a najsilnejších ľudí na svete sa stretáva tento týždeň na každoročnom summite skupiny Bilderberg, ktorý pravidelne priťahuje pozornosť a konšpiračné teórie kvôli elitnej a tajomnej povahe.

 Tohtoročné stretnutie, ktoré bude 66. výročným summitom tajomnej skupiny, sa uskutoční v Turíne, v dňoch 7. až 10. júna. Na stretnutí sa zúčastnia americkí a európski obchodní predstavitelia, súčasní a bývalí vládni predstavitelia, politici, univerzitní profesori, analytici think-tankov a dokonca aj niektorí novinári – no neočakávajte, že sa o tom bude verejne hovoriť. Čo sa udeje a povie na schôdzi v Bilderbergu, zostáva na schôdzi v Bilderbergu.

Medzi agendu skupiny patria výzvy “populizmu v Európe”, “nerovnosť” a “budúcnosti pracovného trhu”. Skupina bude tiež diskutovať o fenoméne “falošných správ” a “post-pravdy”, ako aj o súčasnom stave v Spojených štítoch a ich zahraničnej politike. Zoznam tém zahŕňa aj “Rusko”, ale neposkytuje žiadne ďalšie podrobnosti.

Niektorí poukázali na to, že Turín je vhodným miestom pre tohtoročné stretnutie, vzhľadom na nedávno oznámenú novú taliansku vládu, ktorá je vyvrcholením populistických povstaní v celej Európskej únii, čo znepokojuje tých, ktorí podporujú zachovanie status quo. Iní hovoria o irónii, keďže skupina miliardárov a politikov, ktorí v tajnom stretnutí v luxusnom hoteli budú diskutovať o nerovnosti.

Medzi účastníkmi sú bývalý štátny tajomník USA Henry Kissinger, bývalý riaditeľ Centrálnej spravodajskej služby (CIA) David Petraeus, generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg, guvernér Bank of England Mark J. Carney, generálny riaditeľ Ryanair Michael O’Leary a generálny riaditeľ spoločnosti Airbus Thomas Enders. Spolu s manželom Radoslawom Sikorskim, ktorý bol v roku 2015 nútený odstúpiť z funkcie poľského ministra zahraničných vecí, by mala byť prítomná aj anti-ruská publicistka z Washington Post, Anne Applebaum.

Prečo je schôdza Bilderberg tak kontroverzná?

Po prvé, stretnutia sú prísne tajné. Verejnosti nie sú k dispozícii takmer žiadne informácie; nearchivujú sa žiadne zápisy a po skončení podujatia sa nezaznamená žiadna správa. Stretnutia sa konajú podľa pravidla Chatham House, čo znamená, že účastníci môžu diskutovať o stretnutí a informáciách získaných zo stretnutia, ale nemôžu identifikovať žiadneho z rečníkov.

Stretnutia pravidelne sledujú demonštranti a mnohí kritici podujatia tvrdia, že zhromaždenia sa podobajú na tieňovú svetovú vládu, kde mocní ľudia diktujú, ako bude žiť celý zvyšok sveta. Konšpiračný teoretici sú presvedčení, že stretnutia sa používajú na diskusiu o vytvorení svetovej vlády a “nového svetového poriadku”, mimo očí plebejov a väčšinovej masy.

Stretnutia skupiny Bilderberg slúžia ako fórum svetových elít od r. 1954 na rozvíjanie ich vízie sveta. Prítomní môžu voľne používať informácie z diskusií. Nikto však nesmie odhaliť, kto čo povedal. Na týchtro stretnutiach sa zúčastňujú vysoko postavení ľudia ako David Rockefeller, Bill Gates, Bill a Hillary Clintonoví, Angela Merkelová, Tony Blair, Emma Bonino, Pierre Elliott Trudeau.

Tento týždeň bude 128 účastníkov z 23 krajín diskutovať o 12 témach:  populizmus v Európe, nerovnosť, budúcnosť práce, umelá inteligencia, USA pred voľbami, voľný obchod, vodcovstvo USA vo svete, Rusko, kvantové operácie na počítačoch, Saudská Arábia a Irán, svet ‘po pravde’ a bežné udalosti.

Minulý rok bol tzv. populizmus na 8. mieste programu, tento rok je na 1. mieste. Od minulého stretnutia boli vlády kritizované ako populistické  zvolené v Česku aj v Taliansku.

Podľa vlastnej literatúry je účelom každoročného stretnutia Bilderbergu „pestovať dialóg medzi Európou a Severnou Amerikou“. Niektorí vatikánski pozorovatelia sú zvedaví, či Parolin prednesie špeciálne posolstvo pápeža Františka účastníkom stretnutia. Od svojho zvolenia v r. 2013, pápež František podporuje globalistické záujmy ako klimatické zmeny a ciele OSN v oblasti trvalo udržateľného rozvoja.

Parolin bude prvým hosťom z Vatikánu, ktorý sa kedy zúčastnil na stretnutí skupiny Bilderberg! Kardinál je jedným z najvplyvnejších predstaviteľov Rímskej kúrie a vatikánski pozorovatelia ho považujú za menovaného na podporu úspešného pontifikátu Františka. Parolin ubezpečil, že náuka pápeža Františka v „Amoris laetitia“ predstavuje posun paradigiem v Cirkvi. Čínsky kardinál Zen ho kritizoval za vatikánsky „samovražedný obchod“ s Čínou. A bol zapojený aj do najatia pro-homosexuálnej advokátskej kancelárie, aby presadila zatvorenie katolíckej webovej stránke kritizujúcej pápeža Františka. Kritici stretnutí nadácie Bilderbergu sú presvedčení, že jej stretnutia podkopávajú demokraciu.

„Prísne tajné každoročné stretnutia skupiny Bilderberg Group sa každým rokom dôkladnejšie sledujú,“ ako povedal Daniel McAdams pre  LifeSiteNews. McAdams je výkonným riaditeľom „Inštitútu Rona Paula pre pokoja a blahobyt“.  „Títo globalisti z Bilderbergu opovrhujú ľuďmi mimo elity a zvlášť odmietajú národnú suverenitu a ľudové hlasovanie. Ich direktívny prístup ‘my vieme čo je pre vás najlepšie’ skôr zraňuje tých najchudobnejších vo svete, ako by im pomáhal,“ hovorí Mc Adams.

Medzi tými, ktorí chcú vyjadriť svoje názory na „populizmus“ a iné témy sú: historička a žurnalistka Anne Applebaumová, jej manžel, poľský politik Radoslav Sikorski, šéf Banky Anglicka Mark Carney, diplomat Henry Kissinger, žurnalistka Peggy Noonan z Washington Post, bývalý britský kancelár štátnej pokladnice George Osbourne, šéf RyanAir Michael O’Leary, belgický premiér Charles Michel … a kardinál Parolin.

Podľa McAdamsa je kardinál Parolin nezvyčajnou voľbou hosťa:

„Rímsko-katolícka cirkev je pravou globálnou organizáciou a vďaka za to, že  nie je globalistickou organizáciou. Pozvanie kardinála Parolina na tohoročné stretnutie by síce nemuselo nutne vyvolať našu nevôľu, no mali by sme chápať, že skupina Bilderberger a podobné skupiny sú často nevolenou elitou, ktorá je skôr proti náuke Cirkvi, ako by ju schvaľovala.“

McAdams povedal, že miliardár Bill Gates je pravidelným účastníkom stretnutí a poukázal na jeho odpor voči katolíckej náuke o živote a rodine:

„Jeho názory sú oveľa viac proti-katolícke, ako si dokážeme predstaviť! Pred niekoľkými rokmi sa Gates otvorene vyjadril, že dokáže znížiť svetovú populáciu o celú miliardu!“

Gates hlása aj svoje teórie ako zastaviť klimatické zmeny, ktoré ako verí spôsobuje človek. Čo odporúča?

„Použitím nových vakcín, zdravotnej starostlivosti a reprodukčnými zdravotnými službami by sme mohli znížiť populáciu až o 15 percent,“ citoval McAdams Gatesa. „To znamená zabíjať detičky, aby sa dosiahol jeho cieľ znížiť uvoľňovanie oxidu uhličitého.“

McAdams by rád vedel, či Parolin navštívi stretnutie na evanjelizáciu svetových elít, alebo aby sa s nimi spájal:

„Ak by kardinál Parolin navštívil schôdzku, aby nekompromisne obhajoval katolícky postoj vo veciach života a princípov subsidiarity, boli by sme potešení, že ‘rozvinul vlajku’ na inak nepriateľskom teritóriu. Avšak ak je jeho jediným účelom potľapkať si po pleciach s elitami a tak poskytnúť garanciu legitímnosti podujatiu, ktoré podkopáva naše katolícke princípy, tak by sme hľadeli na jeho účasť veľmi negatívne,“ uzavrel McAdams.

Hovorca Bilderbergu pre LifeSiteNews povedal, že ich hostia sú volení ako súkromní jednotlivci, nie ako predstavitelia ich firiem. „Stretnutia Bilderbergu vždy predstavovali veľkú rozmanitosť sektorov, prostredí a názorov,“ napísal mediálny tím Bilderbergu. „Pre nás je kľúčovou otázkou, či účastníci prispejú zaujímavou perspektívou nezávisle od svojho postavenia.“

Celý zoznam účastníkov tohtoročného stretnutia:

Predseda výboru: Castries, Henri de (FRA), Institut Montaigne

Účastníci:

Achleitner, Paul M. (DEU), Chairman Supervisory Board, Deutsche Bank AG; Treasurer, Bilderberg Meetings

Agius, Marcus (GBR), Chairman, PA Consulting Group

Alesina, Alberto (ITA), Nathaniel Ropes Professor of Economics, Harvard University

Altman, Roger C. (USA), Founder and Senior Chairman, Evercore

Amorim, Paula (PRT), Chairman, Américo Amorim Group

Anglade, Dominique (CAN), Deputy Premier of Quebec; Minister of Economy, Science and Innovation

Applebaum, Anne (POL), Columnist, Washington Post; Professor of Practice, London School of Economics

Azoulay, Audrey (INT), Director-General, UNESCO

Baker, James H. (USA), Director, Office of Net Assessment, Office of the Secretary of Defense

Barbizet, Patricia (FRA), President, Temaris & Associés

Barroso, José M. Durão (PRT), Chairman, Goldman Sachs International; Former President, European Commission

Beerli, Christine (CHE), Former Vice-President, International Committee of the Red Cross

Berx, Cathy (BEL), Governor, Province of Antwerp

Beurden, Ben van (NLD), CEO, Royal Dutch Shell plc

Blanquer, Jean-Michel (FRA), Minister of National Education, Youth and Community Life

Botín, Ana P. (ESP), Group Executive Chairman, Banco Santander

Bouverot, Anne (FRA), Board Member; Former CEO, Morpho

Brandtzæg, Svein Richard (NOR), President and CEO, Norsk Hydro ASA

Brende, Børge (INT), President, World Economic Forum

Brennan, Eamonn (IRL), Director General, Eurocontrol

Brnabic, Ana (SRB), Prime Minister

Burns, William J. (USA), President, Carnegie Endowment for International Peace

Burwell, Sylvia M. (USA), President, American University

Caracciolo, Lucio (ITA), Editor-in-Chief, Limes

Carney, Mark J. (GBR), Governor, Bank of England

Cattaneo, Elena (ITA), Director, Laboratory of Stem Cell Biology, University of Milan

Cazeneuve, Bernard (FRA), Partner, August Debouzy; Former Prime Minister

Cebrián, Juan Luis (ESP), Executive Chairman, El País

Champagne, François-Philippe (CAN), Minister of International Trade

Cohen, Jared (USA), Founder and CEO, Jigsaw at Alphabet Inc.

Colao, Vittorio (ITA), CEO, Vodafone Group

Cook, Charles (USA), Political Analyst, The Cook Political Report

Dagdeviren, Canan (TUR), Assistant Professor, MIT Media Lab

Donohoe, Paschal (IRL), Minister for Finance, Public Expenditure and Reform

Döpfner, Mathias (DEU), Chairman and CEO, Axel Springer SE

Ecker, Andrea (AUT), Secretary General, Office Federal President of Austria

Elkann, John (ITA), Chairman, Fiat Chrysler Automobiles

Émié, Bernard (FRA), Director General, Ministry of the Armed Forces

Enders, Thomas (DEU), CEO, Airbus SE

Fallows, James (USA), Writer and Journalist

Ferguson, Jr., Roger W. (USA), President and CEO, TIAA

Ferguson, Niall (USA), Milbank Family Senior Fellow, Hoover Institution, Stanford University

Fischer, Stanley (USA), Former Vice-Chairman, Federal Reserve; Former Governor, Bank of Israel

Gilvary, Brian (GBR), Group CFO, BP plc

Goldstein, Rebecca (USA), Visiting Professor, New York University

Gruber, Lilli (ITA), Editor-in-Chief and Anchor “Otto e mezzo”, La7 TV

Hajdarowicz, Greg (POL), Founder and President, Gremi International Sarl

Halberstadt, Victor (NLD), Chairman Foundation Bilderberg Meetings; Professor of Economics, Leiden University

Hassabis, Demis (GBR), Co-Founder and CEO, DeepMind

Hedegaard, Connie (DNK), Chair, KR Foundation; Former European Commissioner

Helgesen, Vidar (NOR), Ambassador for the Ocean

Herlin, Antti (FIN), Chairman, KONE Corporation

Hickenlooper, John (USA), Governor of Colorado

Hobson, Mellody (USA), President, Ariel Investments LLC

Hodgson, Christine (GBR), Chairman, Capgemini UK plc

Hoffman, Reid (USA), Co-Founder, LinkedIn; Partner, Greylock Partners

Horowitz, Michael C. (USA), Professor of Political Science, University of Pennsylvania

Hwang, Tim (USA), Director, Harvard-MIT Ethics and Governance of AI Initiative

Ischinger, Wolfgang (INT), Chairman, Munich Security Conference

Jacobs, Kenneth M. (USA), Chairman and CEO, Lazard

Kaag, Sigrid (NLD), Minister for Foreign Trade and Development Cooperation

Karp, Alex (USA), CEO, Palantir Technologies

Kissinger, Henry A. (USA), Chairman, Kissinger Associates Inc.

Kleinfeld, Klaus (USA), CEO, NEOM

Knot, Klaas H.W. (NLD), President, De Nederlandsche Bank

Koç, Ömer M. (TUR), Chairman, Koç Holding A.S.

Köcher, Renate (DEU), Managing Director, Allensbach Institute for Public Opinion Research

Kotkin, Stephen (USA), Professor in History and International Affairs, Princeton University

Kragic, Danica (SWE), Professor, School of Computer Science and Communication, KTH

Kravis, Henry R. (USA), Co-Chairman and Co-CEO, KKR

Kravis, Marie-Josée (USA), Senior Fellow, Hudson Institute; President, American Friends of Bilderberg

Kudelski, André (CHE), Chairman and CEO, Kudelski Group

Lepomäki, Elina (FIN), MP, National Coalition Party

Leyen, Ursula von der (DEU), Federal Minster of Defence

Leysen, Thomas (BEL), Chairman, KBC Group

Makan, Divesh (USA), CEO, ICONIQ Capital

Mazzucato, Mariana (ITA), Professor in the Economics of Innovation and Public Value, University College London

Mead, Walter Russell (USA), Distinguished Fellow, Hudson Institute

Michel, Charles (BEL), Prime Minister

Micklethwait, John (USA), Editor-in-Chief, Bloomberg LP

Minton Beddoes, Zanny (GBR), Editor-in-Chief, The Economist

Mitsotakis, Kyriakos (GRC), President, New Democracy Party

Mota, Isabel (PRT), President, Calouste Gulbenkian Foundation

Moyo, Dambisa F. (USA), Global Economist and Author

Mundie, Craig J. (USA), President, Mundie & Associates

Netherlands, H.M. the King of the (NLD)

Neven, Hartmut (USA), Director of Engineering, Google Inc.

Noonan, Peggy (USA), Author and Columnist, The Wall Street Journal

O’Leary, Michael (IRL), CEO, Ryanair D.A.C.

O’Neill, Onora (GBR), Emeritus Honorary Professor in Philosophy, University of Cambridge

Osborne, George (GBR), Editor, London Evening Standard

Özkan, Behlül (TUR), Associate Professor in International Relations, Marmara University

Papalexopoulos, Dimitri (GRC), CEO, Titan Cement Company S.A.

Parolin, H.E. Pietro (VAT), Cardinal and Secretary of State

Patino, Bruno (FRA), Chief Content Officer, Arte France TV

Petraeus, David H. (USA), Chairman, KKR Global Institute

Pichette, Patrick (CAN), General Partner, iNovia Capital

Pouyanné, Patrick (FRA), Chairman and CEO, Total S.A.

Pring, Benjamin (USA), Co-Founder and Managing Director, Center for the Future of Work

Rankka, Maria (SWE), CEO, Stockholm Chamber of Commerce

Ratas, Jüri (EST), Prime Minister

Rendi-Wagner, Pamela (AUT), MP; Former Minister of Health

Rivera Díaz, Albert (ESP), President, Ciudadanos Party

Rossi, Salvatore (ITA), Senior Deputy Governor, Bank of Italy

Rubesa, Baiba A. (LVA), CEO, RB Rail AS

Rubin, Robert E. (USA), Co-Chairman Emeritus, Council on Foreign Relations; Former Treasury Secretary

Rudd, Amber (GBR), MP; Former Secretary of State, Home Department

Rutte, Mark (NLD), Prime Minister

Sabia, Michael (CAN), President and CEO, Caisse de dépôt et placement du Québec

Sadjadpour, Karim (USA), Senior Fellow, Carnegie Endowment for International Peace

Sáenz de Santamaría, Soraya (ESP), Deputy Prime Minister

Sawers, John (GBR), Chairman and Partner, Macro Advisory Partners

Schadlow, Nadia (USA), Former Deputy National Security Advisor for Strategy

Schneider-Ammann, Johann N. (CHE), Federal Councillor

Scholten, Rudolf (AUT), President, Bruno Kreisky Forum for International Dialogue

Sikorski, Radoslaw (POL), Senior Fellow, Harvard University; Former Minister of Foreign Affairs, Poland

Simsek, Mehmet (TUR), Deputy Prime Minister

Skartveit, Hanne (NOR), Political Editor, Verdens Gang

Stoltenberg, Jens (INT), Secretary General, NATO

Summers, Lawrence H. (USA), Charles W. Eliot University Professor, Harvard University

Thiel, Peter (USA), President, Thiel Capital

Topsøe, Jakob Haldor (DNK), Chairman, Haldor Topsøe Holding A/S

Wahlroos, Björn (FIN), Chairman, Sampo Group, Nordea Bank, UPM-Kymmene Corporation

Wallenberg, Marcus (SWE), Chairman, Skandinaviska Enskilda Banken AB

Woods, Ngaire (GBR), Dean, Blavatnik School of Government, Oxford University

Yetkin, Murat (TUR), Editor-in-chief, Hürriyet Daily News

Zeiler, Gerhard (AUT), President, Turner International

 

 

 

Bilderberg – tieňová svetová vláda nového svetového poriadku